Anasayfa ° Dekorasyon Fikirleri ° 2017 Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri
2017 Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

2017 Küçük Mutfak Dekorasyonu Fikirleri

Baş döndürücü bir hızla değişen dünyada hayatlarımız gibi evlerimiz de yeni gelen sezon dekorasyon ve dizayn modasına paralel aynı hızda görsel değişime uğruyor.  Her periyotta yeni trendleri takip eden, dekorasyona ve dizayna önem verenler sürekli değişen modayı takip ederek sevdikleri yaşam alanlarını uygun gördükleri konsepte göre değiştirmek isterler. Bu değişime belki de en çok maruz kalan alanlar ise şüphesiz ki mutfak dekorasyonu dizaynıdır. Çünkü ev dekorasyon konu olduğunda mutfak evimizin en önemli yaşam alanlarından birisidir. Özellikle ev hanımlarının günün büyük bir bölümünü mutfakta geçirdiğini ve mutfaklarını her zaman güzel görmek istediklerini unutmamak gerekir. Bunun için bu alanın planlaması çok iyi bir şekilde yapılmalı, dekorasyonu güzelden de öte olmalıdır.

2017 mutfak ürünleri ve dekorasyonları sıra dışı tasarımları ve sizi büyüleyecek stilleriyle görücüye çıktı bile. 2017 yılının mutfak dekorasyon trendleri hem ihtiyaçlarınızı karşılamak açısından hem de estetik görünümüyle aklınızı başınızdan alacak. Peki 2017 mutfak dekorasyon trendlerinden ne bekliyorsunuz? Rahatlık mı, fonksiyonellik mi konfor mu? Ya da aradığınız o güzel sıcaklık mı? Yoksa henüz karar vermediniz mi? Hazır mutfak konseptinin yavaş yavaş oturduğu ve benimsendiği son yıllarda dekorasyon trendleri hızla değişiyor ve yerini sadeliğe, kompakt görünüme bıraktığını görüyoruz. Özellikle renk ve dizayn anlayışlarında 2017 yılının fazlasıyla gelenekselden modern ve basit yani minimal tarza dönüş yaptığını hissedeceğiz. İlk örneklerini mutfak dolapları modellerinde görüyoruz. Modelleri ve geçişleri bu yılın en trend dekorasyon fikirleriyle göze hitap eden dizayn modasına hep birlikte yakından bir bakış atalım istedik.

Mutfak Dekorasyonunda 2017 Renkleri

Enerjisi yüksek olması gereken alanların neredeyse başında mutfaklar geliyor. Psikiyatristler insanların ruh değişimlerinde renklerin büyük rol oynadığını dair sürekli uyarılarda bulunuyor.  Dekorasyon dünyasının  duayenlerinden ve Pantone Color Institute’un yönetici direktörü Leatrice Eiseman 2017 yılında yüksek enerjiyi dışarıya yayan, birbirleriyle match olabilen yani birbirini tamamlayan renklerin kullanılmasından yana. Ayrıca bir çok mutfağın duvar alanının dar olduğundan ve bu alanların iyi değerlendirilerek cesur renkler ile tüm mutfağı baştan aşağı aynı renge bulamaktansa, uyumlu renkleri bir arada kullanmanın önemine değiniyor. Özellikle köşe ve bent kesimlerinde altın ve bakır renklerinin kullanılabileceğini ve mutfak dolaplarının koyu ve bej renkler ile desteklenebileceği tavsiyesini de veriyor. Beyaz renk ağırlıklı mutfak dolaplarına, duvar ve mobilyalara sahip mutfakları da paslanmaz çelik renkleriyle kombine edilebileceğini öneriyor.

Geleneksel Zevklere Göre Dizayn Edilmiş Mutfak Dekorasyonu

Size eskiyi hatırlatan, kırk yıl hatırı kalan kahvelerin içildiği, nostaljik bir mutfak mı istiyorsunuz o zaman eskitme ahşap dekorasyonların ağırlıkta olduğu mutfak dolapları sizin için ideal bir çözüm olacaktır. Mutfak dekorasyonu için içinizi ısıtacak sıcacık, içten ve nostaljik bir dekorasyon yaratmak istiyorsanız sizlere önerimiz geleneksel dekorasyon modelleri arasında mutfağınıza uygun bir stili seçmeniz olacaktır. Doğal ahşap mobilyaların ve desenli kumaş perdelerin ve geçmişi anımsatan aksesuarların kullanıldığı rahat mutfaklar, fazlasıyla zaman geçirdiğimiz mutfaklarımızı içinden çıkmak istemediğimiz yerler haline getiriyor. Özellikle pastel renklerin ve Ahşap yapının dekoratif ürünler ile buluştuğu yani kombinlendiği geleneksel bir yapı 2017 yılı mutfak dekorasyonu anlayışında çok fazla göreceğimiz bir olgu olacak.

Modern Mutfak Modeli Arayışında Olanlara;

Eğer geleneksel mutfaklara ilgi duymuyorsanız size, modern mutfak modellerine bir göz atmanızı tavsiye ederiz. Modern mutfaklar devamlı olarak ilgi görmektedir. Yaşam tarzımız modernleştikçe mutfaklarımızda doğal olarak modernleşmeye başlıyor. Mutfak Dekorasyonu trendlerinde yılın şahane modern mutfak tasarımları sizi geleceğe taşıyacak. Modern mutfak tasarımları üst düzey konfor ve estetik bir görünüm sunuyor. Siz de bu modernliğin bir parçası olabilir, mutfaklarınızı taçlandırabilirsiniz. Minimal sadeliği adı altında en fazla Nordic Mutfaklarda gördüğümüz basit ve sadece gerektiği kadar yer kaplayan eşyalar ile bezenmiş mutfaklar ile modern bir mutfakta yemek pişirmenin ve de yemenin anlatılmaz keyfini sevdiklerinizle birlikte, mutluluk içinde yaşayabilirsiniz.

Country – Geleneksel Mutfak Sevenlere;

Hem modern hem de geleneksel mutfak stilleri size göre değil mi? O zaman country mutfak stilleri’ni görmelisiniz. Hem kullanımı çok rahat olan hem de mutfağınızda size sıcacık bir ortam oluşturan 2017 country mutfak dekorasyonlarına bayılacaksınız. Aynı zamanda country mutfak modelleri bu aralar çok moda. Modern mutfaklardan ziyade daha doğal renklere ve rüstik tavanlara, klasik şık perdelere, sade raflara sahip olan country modeller de bu yılın trend mutfak dekorasyonu modelleri arasında…

 

Hakkında sanaldekor

4 yorum

  1. Geniş mutfaklara bayılıyorum keşfe böyle özgürce dekore edebileceğim bi mutfağım olsa

  2. modern mutfakları genişletmek ve geniş göstermek çok zor oluyor bulaşık makinesi, mikrodalga fırın, buzdolabı ölçüleri artık eskisi gibi küçük değil kompakt olması gerekmiyor mu bu aletlerin işlevleri fazla ama hacimleri de büyük artık sanki yer arttıramıyoruz ne yazıkki…

  3. masif mobilyalar ile geniş mutfakların iyi bir birleşim oluyor özellikle minimal mutfaklara bire bir

    • Merhaba masif mobilyaların hükmü 2010 yılından bu yana sürüyor. Hakkınız var küçük ve minimalist mutfaklarda daha uzun yıllar masif ürünlerin hükümdarlığı sürecek gibi gözüküyor.

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top