Anasayfa ° 2017 Antre Dekarosyon Fikirleri ° 2017 Antre Dekorasyonu
2017 Antre Dekorasyonu

2017 Antre Dekorasyonu

Fransızca kökenli olup dilimize geçmiş olan ve dekorasyon literatüründe sıklıkla kullanılan antre sözcüğü genel olarak evin giriş bölümüne verilen addır.  Evimizin dış dünyaya açılan ilk noktası olan antre işte bu yüzden önemlidir. Bu yüzden dekoratif anlamda şık bir eve sahip olacaksak eğer belki de dekorasyonu üzerinde en çok düşünmemiz gereken yer antredir. Zira evin giriş bölümü olmasından dolayı evimize gelen misafirlerimizin karşılandığı ilk yer burasıdır; ilk “hoş geldinler” ve ilk “tebessümler” burada buluşurlar. Misafirlerimizi şık bir antreyle karşılamak hem evimize; dolayısıyla da kendimize, hem de misafirlerimize verdiğimiz değerin bir yansımasıdır. 2017 Antre Dekorasyonu evimizde son zamanlarda temaların ve konseptlerin çok görüldüğü bir dönemde basit, kullanışlı ve bir çok amaca hizmet eden bir dizayn gözeterek oluşturulmuş.

Antreniz Sizi Mutlu Etmeli

Karanlık, kasvetli bir antre ile şık, canlı, sıcak bir antre arasındaki en büyük fark üzerimizdeki psikolojik etkileridir. Karanlık, kirli ya da kasvetli bir antreden geçerek cennete bile gitseniz, o antrenin negatif etkisi üzerinizde bir leke gibi kalacak, mutluluğunuzun önünde negatif bir unsur olarak duracaktır. Oysa evinizin renkleriyle uyumlu, canlı bir antre, evinize attığınız ilk adımdan itibaren “insanın evi gibisi yok” hissini uyandıracak, ayakkabılarınızı çıkartmak için can atmanıza sebep olacaktır. Şık ve cezbedici bir antrenin üzerinizde pozitif bir etkisi olacak böylece daha mutlu olacaksınız.

Antre Dekorasyonunda Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Evinizin girişi olan antre tasarımında mutlaka dikkat edilmesi gereken bazı hususlar vardır. Bunlardan en önemlisi elbette antrenin ferah bir etki uyandırması gerektiğidir. Yani evimizin kapısını açar açmaz rahat bir nefes alabileceğimiz bir yere geldiğimizi hissetmeliyiz. Bu duyguyu yakalamak için antrelerimizi koyu ya da cırtlak renklerle değil de daha çok sadece ve dinginlik veren yumuşak tonlar tercih etmeliyiz. Bununla birlikte dikkat etmeniz gereken bir diğer şey de antre tasarımını evinizin genel tasarımına uygun şekilde yapmanızdır.

Klasik mobilyalarla döşediğiniz salonunuza açılan antrenizi modern yapıda dizayn etmeniz pek hoş olmayacaktır. Salonunuz ile antreniz arasında “çağdaş” bir uyum yakalamak için ahşap antre tasarımlarını tercih edebilir, antreniz yeterince ışık alamıyorsa, nostaljik bir aynayla daha fazla ışık elde edebilir, tarihi kişi ve yerlerin tablolarıyla ya da duvarınıza asacağınız eski plaklarla misafirlerinizi tarih içinde bir yolculuğa çıkarabilirsiniz.

Eviniz klasik değil de daha çok modern çizgilerle tasarlandıysa bu durumda antrenizde de modern tasarımlar kullanmanızda fayda var. Örneğin antrenizin duvarlarında çağdaş tablolar kullanabilir, led aydınlatmalardan yararlanabilirsiniz. Ayrıca antreniz küçük bile olsa bunu problem yapmanıza hiç gerek yok. Küçük bir antreyi bile uygun dekoratif unsurlarla etkisi büyük bir dekorasyon harikasına çevirebilir, hem sizi hem de misafirlerinizi kusursuz bir şekilde karşılayacak mükemmel antrelere sahip olabilirsiniz. 2017 Antre Dekorasyonu trendinde özellikle büyük çekmeceli, pratik ve şemsiye, şapka, paten, kaykay, bisiklet gibi gündelik kullandığımız materyalleri gizlemek yerine onları dizayn objesi olarak kullanmayı seçiyoruz.

 

Hakkında sanaldekor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top