Anasayfa ° Dekorasyon Fikirleri ° 2018 Modern Salon Dekorasyonu Fikirleri
2018 Modern Salon Dekorasyonu Fikirleri

2018 Modern Salon Dekorasyonu Fikirleri

Modern hayatın beraberinde getirdiği soft renkler, büyük mobilyalar ve kontrast renkler yavaş yavaş salonlarımızda yer almaya başladı. Evinizi günümüz modasına uygun dekore etmek, modern hayatın doğallığını ve sadeliğini evinize uyarlamak istiyorsanız bu malzemeler size oldukça yardımcı olacaktır.Gösterişten uzak, yalın, renk kalabalığı olmayan, sizi yormayacak bir ortamınız olsun. Salon tasarımı size özgü olsun; onu pratik kullanacağınız bir şekilde dekore edin. Sizin gökyüzünüz, dinlenme yeriniz kısaca doğanız olsun, çünkü orası ‘sizin’ salonunuz.

Ahşabın taşla ahengini kütük mobilyalarla harmanlamak size oldukça huzur verecektir. Beyaz bunun için ideal renk! Çünkü beyaz içinizi ısıtır ve ferahlatır, temizlik ve saflığın rengidir, size mutluluk verecektir. Beyazları döşedikten sonra içinizdeki sanatçıyı ortaya çıkartın ve doğanın mükemmel hediyeleri olan renkleri küçük küçük yerleştirin; mesela kırmızı şamdanlar, kahverengi biblolar, mavi, mor vazolar. Zevk verici!

Salonlarda Renklerin Uyumu Nasıl Olmalı?

Trend olan tek renk beyaz değil elbette. Siyah ve gri tonları da oldukça çekici değil mi? Siyah ve grinin asil ve bir o kadar da karamsar havasını doğru aksesuar seçimleriyle yumuşatmak tamamen sizin elinizde. Ahşap bir sehpa, modern ve açık renklere sahip bir tablo bu eşitlemeyi yapmaya yetecektir. Duvarların rengi de büyük bir rol oynamaktadır burada, örneğin siyahın yanına bir süt rengi duvar veya grinin yanına bir beyaz göz alıcı olacaktır.

Daha Doğal Daha Huzur Verici Alanlar Yaratın

Daha önce de bahsettiğimiz gibi modern dekorasyonda doğallık çok önemlidir. O yüzden doğal materyalleri kullanmaya özen göstermeniz öneririz. Doğallığı yakalamaya çalışırken elbette kendinizi en güzel renklerden mahrum bırakmayacaksınız. Açık renkli mobilyalar ve perdeler bu harmoniye katılarak bu eşsiz güzelliğe katkıda bulunacaktır. Duvarınızın doğal taş malzemeler ve açık renkli oluşu size inanılmaz bir ferahlık sağlayacaktır.

Kullanacağınız ışıklandırma ve avize diğer önemli detaylardan. Salonunuzun sadeliğini gösterişli bir avize ile bozmak istemezsiniz işte bu yüzden tüm doğallığa yakışır sade bir avize harika bir tamamlayıcı olacaktır. Işıklandırmanız da bu ahenge uyum sağlayarak gözünüzü yormayacak şekilde olmalıdır.

Mademki hep doğallıktan bahsettik, o zaman ışığınız da doğal olmasın mı? Daha çok pencere daha çok gün ışığı demek oluyor ve bunu kapatmayacak açık renkte tül veya stor perdeler mükemmel olacaktır. Artık salonunuzda  rahatça oturup en sevdiğiniz kitabı okuyabilir, en sevdiğiniz filmi izleyebilirsiniz.

 

Hakkında sanaldekor

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Scroll To Top